Плани евакуації згідно ДСТУ
Ми займаємося розробкою та виготовленням планів евакуації БЕЗ ВИЇЗДУ на об'єкт замовника. Чи можливо за таких умов виготовити дійсно якісний план евакуації згідно діючих ДСТУ?
Так, з нами це можливо.
Ми розробимо та виготовимо якісний план евакуації, за потреби надамо професійну консультацію, дзвоніть БЕЗКОШТОВНО 0-800-405-625!
Наш сайт - інтернет-магазин. Подивитися ціни або замовити план евакуації можна в каталозі (тицяй цю кнопку)
Далі деякі рекомендації та відповіді на найчастіші запитання.
1. Вам не потрібно нічого оплачувати попередньо. Розробка плану евакуації нашими фахівцями - безкоштовна.
2. не потрібно проводити виміри приміщень будівлі. Також не принципово вказувати точні розміри приміщень і малювати план евакуації в точному масштабі. План евакуації - це просто схема, призначена для того, щоб працівники та відвідувачі знали маршрут евакуації і могли максимально швидко залишити приміщення в екстреному випадку. Діючий ДСТУ не вимагає точного масштабу приміщення.
3. план евакуації людей виготовляється для кожного поверху окремо. Якщо Вам потрібний зведений план евакуації, це просто означає, що на одному листі зображені плани евакуації усіх поверхів будівлі.
4. для підвальних і горищних приміщень, як правило, не потрібно виготовляти план евакуації. Плани евакуації потрібні тільки для тих поверхів будівлі, де постійно знаходяться люди.
5. план-схему евакуації рекомендовано виготовляти згідно з архітектурним планом будівлі. Самі архітектурні плани поверхів є в документації на будівлю (в техпаспорті) і в БТІ: споруда будівлі проводиться за архітектурним планом, тому він є і його не може не бути. АЛЕ! Якщо складно знайти цей документ - знайте: підійде і намальована Вами від руки схема приміщення. Чому? Тому що згідно ДСТУ точний масштаб приміщення не потрібний і ще тому, що для швидкої евакуації з будівлі не потрібні точні розміри коридорів і сходових прольотів - ніхто не буде цим перейматися в екстреному випадку, а потрібно лише розуміння, куди рухатися, приблизний маршрут і більш-менш правильне розташування кабінетів відносно один одного.
6. плани евакуації у кожної школи, дитячого садка, поліклініки та будь-якого іншого закладу – РІЗНІ. Вкрай рідко зустрічаються ідентичні планування. Ви не знайдете такий самий план, як у Вас. Плани евакуації в інтернеті зображені для прикладу.
7. план евакуації ми малюємо ЗАВЖДИ для кожної установи індивідуально, тому ми його ОБОВ'ЯЗКОВО будемо узгоджувати з Вами по електронній пошті або по вайберу, а якщо потрібно - то і декілька разів.
Це означає, що якщо в макеті плану не все намальовано так, як воно у Вас насправді (немає якихось виходів тощо), - ми можемо все виправити ще до друку.
За нормами, план евакуації повинен затверджуватися керівником установи (директором, власником). Для цього в кутку плану ми відводимо спеціальне місце з кишенькою. Туди Вам потрібно буде вставити листочок зі своїм підписом.
Іноді потрібно, щоб план евакуації був завірений пожежником. Тоді для його підпису також відводиться місце на стенді.
Для розробки макету Ви можете надіслати нам або архітектурний план будівлі (на електронну пошту або на вайбер), або намалювати від руки приблизне розташування приміщень, знаходження дверей в приміщеннях (відображати вікна не обов'язково). Вам не потрібно надсилати нам художній малюнок! Можна намалювати схему просто на аркуші паперу ручкою - цього достатньо. На підставі цього малюнка ми складемо правильний макет, який відповідає вимогам пожежної служби, надішлемо Вам його на затвердження і вже в телефонному режимі уточнимо всі необхідні деталі.
Які дані повинні бути відображені на плані евакуації?
Обов'язково: вказати знаходження вогнегасників, телефону для виклику пожежної служби, пожежних щитів, розташування електрорубильника (електрощитка), пожежного крану, пожежної кнопки - тобто усіх засобів пожежогасіння, що наявні у приміщенні.
Не обов'язково, але бажано: підписати назви приміщень або номери кабінетів - згідно з тими назвами, що написані на дверях і які з коридору може побачити людина, вказати місцезнаходження аптечки, туалету. Таким чином, відвідувач, мало знайомий з приміщенням, швидше зможе зорієнтуватися з напрямком руху.
Напрямок евакуації, виходи ми розташуємо самі. Якщо у Вас будуть якісь зауваження щодо них - внесемо корективи.
Де розміщувати план евакуації?
За законодавчим нормам план евакуації повинен розміщуватися на видимих місцях, а якщо точніше, згідно п. 5 розділу II НАПБ А.01.001-2014 Правила пожежної безпеки в Україні:
Скільки планів евакуації потрібно?
Згідно з нормативами, плани евакуації слід розробляти для всіх будинків, споруд та поїздів метрополітену.
1. Поверхові плани евакуації розробляють для поверху в цілому, тобто на кожному поверсі обов'язково має бути план евакуації.
2. Секційні плани евакуації слід розробляти:
- якщо площа поверху більше ніж 1000 м2;
- за наявності на поверсі декількох евакуаційних виходів, відокремлених від інших частин поверху стіною, перегородкою (наприклад, ліве та праве крило будівлі з площею більше 1000 м2 - для кожного крила свій план евакуації);
- за наявності на поверсі розсувних, підіймально-опускних дверей та дверей, що обертаються, турнікетів;
- у разі складних (заплутаних або протяжних) шляхів евакуювання. За законодавчим нормам план евакуації повинен розміщуватися на видимих місцях.
Тобто, якщо ваш поверх - площею більше ніж 1000 м2, або має перегородку, що розділяє його на 2 або більше частин, або має 2 або більше евакуаційних виходів, то вам знадобиться щонайменше 2 плана евакуації на поверх.
3. Локальні плани евакуації слід розробляти для окремих приміщень (номерів готелів, гуртожитків, лікарняних палат, купе пасажирських потягів тощо). Тобто, по одному плану евакуації на кожний номер.
Що таке зведений план евакуації?
Якщо у Вашій будівлі більше, ніж 1 поверх, то у чергового на першому поверсі має знаходитися зведений план евакуації. Зведений план евакуації може бути виготовлений з любого матеріалу і на ньому мають бути зображені плани евакуації для усіх поверхів Вашої будівлі. Зведений план евакуації надається працівникам пожежної служби у випадку надзвичайних ситуацій. Ми рекомендуємо робити зведений план евакуації на звичайному папері, наприклад, на ватмані.
ТМ Elitclass виготовляє плани евакуації в двох видах: флуоресцентні (фотолюмінесцентні, світлонакоплюючі - світяться в темряві) і звичайні. Час світіння світлонакоплюючого плану евакуації після вимкнення електрики - 6 годин. Світіння досить яскраве. Обидва види виготовляються на пластиковій основі.
Ну і, нарешті, нижче Ви можете подивитися зразки планів евакуації: можливо, який-небудь з них них підійде для Вашої будівлі.