Як доглядати за стендами
Як і будь-який інший предмет інтер'єру, стенди потрібно доглядати. Зазвичай догляд не складає особливих труднощів.
Переглянути стенди з історії
Догляд за стендами із пластику полягає в періодичному протиранні їх вологою тканиною без миючих засобів. Зазвичай цього достатньо, щоб усунути пил і невеликі забруднення. Так само доглядають стенди з композиту, банери, акрилові стенди. Тобто такий спосіб підходить:
- Для стендів із кишенями;
- Для стендів з інформаційним наповненням;
- Для перекидних систем;
- Для стендів для малюнків;
- Для акрилових тримачів для малюнків;
- Для стендів із дерев'яними поличками для виробів;
- Для банерних плакатів.
Стенди із МДФ, ДВП, а також паперові плакати можна витирати тільки сухим ганчір'ям! В їх основі - матеріал, що сильно вбирає вологу, і при попаданні води він може розбухнути. На жаль, будь-які забруднення, крім пилу, з паперового плаката вже не прибереш.
Далі наведемо рекомендації, як діяти в окремих випадках.
Як стерти ампулу зі стенду?
Вушними паличками, змоченими спиртом, протерти місце забруднення. Чому найкраще підходять вушні палички? Тому що ними можна робити цю процедуру максимально акуратно, не чіпляючи решту зображення.
Як стерти маркер зі стенду?
Вушними паличками, змоченими в бензині "Галоша", протерти забруднене місце. Маркер дуже добре в'їдається в основу, тому, на жаль, зітреться частина фарби. Якщо стенд ламінований, цього не станеться.
Як прибрати сліди від пальців зі стенду?
Збризніть поверхню засобом для очищення скла типу "Містер Мускул" і протріть ганчіркою.
Як прибрати пластилін зі стенду?
Щоб прибрати пластилін, вам знадобиться фен та паперова серветка. Підготувавши серветку, нагрійте забруднене місце феном. Від високої температури пластилін стає рідким і його можна витерти серветкою. Якщо залишилася жирна пляма - для її усунення скористайтеся засобом для миття вікон (типу "Містер Мускул") та тканинною серветкою.
Як прибрати жувальну гумку зі стенду?
Вартант 1. Видаліть жувальну гумку руками, наскільки це вдасться. Залишки скочуйте пальцем, доки не приберете повністю.
Спосіб 2. Шматочком льоду охолоджуйте жувальну гумку: вона стане крихкою і видалиться набагато швидше.
Як прибрати наклейку зі стенду?
Якщо наклейка паперова, то попередньо прогрійте її феном, а потім зніміть. Якщо наклейка з самоклеючої плівки при необхідності підчепіть її край голкою, а потім зніміть усю наклейку. Якщо наклейка приклеєна кілька днів тому, на цю процедуру може знадобитися деякий час.
Як видалити коректор?
Успіх багато в чому залежить від того, коли після нанесення коректора ви його помітите і вирішите видалити. Коректори бувають на водній основі, на спиртовій та емульсійній.
Якщо використовувався коректор на водній основі, його можна прибрати вологим спонжем. Якщо коректор встиг ґрунтовно висохнути, то для його усунення знадобиться розчинник типу уайт-спіриту або нашатирний спирт. Нашатирний спирт підійде і у разі використання інших видів коректора.
Як прибрати скотч?
Скотч зніміть руками. Якщо знімається важко, підчепіть голкою. Щоб прибрати клей від скотчу, протріть його ватним спонжем, змоченим у соняшниковій олії. Клей легко розчиниться. Далі витріть поверхню туалетним папером або м'якою тканиною досуха. Щоб видалити сліди жиру, протріть поверхню за допомогою миючого засобу для скла ("Містер Мускул").
Зверніть увагу:
- Відтирати потрібно акуратно, намагаючись не терти решту зображення, тому що від тривалого тертя малюнок може пошкодитися. Для стендів, що ламінують, така акуратність не потрібна.
- Якщо забруднення складне або має велику площу, робіть очищення в кілька етапів, щоб розчинник не встигав накопичуватися на поверхні стенда, а випаровувався. Робіть перерви в 10-15 хвилин.
Що категорично не можна робити:
- використовувати для очищення абразивні засоби (чистячий порошок, соду, пісок тощо);
- використовувати залізні мочалки, щітки;
- використовувати поролонові губки;
- використовувати агресивні розчинники типу "сольвент".